Audyt systemu to kompleksowy przegląd dokumentacji organizacyjno - finansowej przedsiębiorstwa, jego know-how, struktury operacyjnej i organizacyjnej pod kątem wyboru optymalnej formy rozwoju i funkcjonowania systemu sieciowego.

Audyt systemu sieciowegoWynikiem audytu jest również określenie wszystkich potrzeb i oczekiwań przedsiębiorstwa związanych z dokumentacją systemu franczyzowego (podręcznik operacyjny, umowa franczyzowa, weryfikacja modelu finansowego). Przeprowadzona analiza dokumentacji i założeń systemu pozwala ocenić kompetencje i kwalifikacje pracowników przedsiębiorstwa, dedykowanych do zadań związanych z tworzeniem, jak i zarządzaniem siecią, dobierając odpowiednie programy szkoleniowe, których celem jest podniesienie kwalifikacji zawodowych do podejmowania skutecznych działań związanych z budową i zarządzaniem siecią.

Audyt systemu pozwala na podjęcie szeregu działań związanych z doradztwem strategicznym, równolegle prowadząc badania marketingowe, aby oferta systemu sieciowego, jaką przygotowuje przedsiębiorstwo w pełni trafiała w oczekiwania rynku i potencjalnych franczyzobiorców.

Zastanawiasz się, czy Twój pomysł na biznes nadaje się, powninien, może być rozwijany za pośrednictwem franczyzy? Wstępnie, możesz to sprawdzić sam, dzięki opracowanym przez Akademię Rozwoju Systemów Sieciowych odpowiednim diagramom. Zobacz też: Dlaczego warto tworzyć system franczyzowy.